برگزاری نشست تخصصی مدیران صنایع معدنی و فولادی استان با هدف شناسایی نیازهای فناوری

نشست تخصصی مدیران صنایع معدنی و  فولادی استان با هدف شناسایی نیازهای فناوری

پیرو مصوبه شورای توسعه فناوری و ارتقای رقابت پذیری استان در خصوص توسعه فناوری و نوآوری صنایع عصر چهارشنبه 24 خردادماه به همت شرکت شهرکهای صنعتی یزد و شرکت راهکار تجارت پویا سورنا در محل  اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی یزد برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست که مدیران صنایع معدنی و فولادی، نمایندگان اتاق بازرگانی، شرکت شهرک­های صنعتی و مدیر و کارگزاران فن بازار منطقه ای حضور داشتند آقای محمد سپهر به نمایندگی از اتاق بازرگانی و آقای محسن بهجت به نمایندگی از شرکت شهرکهای صنعتی پیرامون نقش صنعت فولاد در استان و اهمیت توسعه فناوری در این حوزه مطالبی بیان کردند. در ادامه آقای مسعود نیک سیرت مدیر فن بازار منطقه ای استان به معرفی وظایف و خدمات فن بازار پرداخت. آقای محمدرضا علومی مدیرعامل شرکت راهکار تجارت پویا سورنا(کارگزار فن بازار منطقه ای یزد) نیز به تشریح  انواع مدل های نوآوری و همچنین نسل‌های نوآوری از گذشته تا کنون پرداخت و نمونه ای از رویدادهای برگزار شده در سالهای گذشته و نتایج آن را بیان کرد.

 

در بخش بعدی نشست با توجه به نقش و اهمیت صنعت فولاد در استان درخصوص رفع نیازها و چالش­های فناوری این صنعت به دست فناوران و نوآوران بومی و انواع مدل­های نوآوری بحث و تبادل نظر شد که معضلات ناشی از مصرفی انرژی (آب، برق، گاز) و محدودیت های اعمال شده، موضوعات مرتبط با سرمایه گذاری در طرح های نوآوری و فناوری و آیین نامه­های حمایتی در این زمینه، بررسی نمونه اقدامات انجام شده در این حوزه توسط واحدهای صنعتی از جمله سنگ آهن مرکزی و عدم توجه به مسائل زیست محیطی و آینده پژوهی در این صنعت از جمله مهترین موضوعات مطرح شده بود. در پایان نیز 25 نیاز یا چالش فناوری این صنعت توسط مدیران حاضر مطرح شد که مقرر شد تعاملات آتی برای رفع آنها توسط اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور و مسئولان مرتبط صورت گیرد.

تصاویر نشست تخصصی مدیران صنایع 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *