گزارش وضعیت مالی شرکت ال جی در سه ماهه دوم سال2016

گزارش وضعیت مالی شرکت ال جی در سه ماهه دوم سال2016


شرکت ال جی طی گزارشی به بررسی عملکرد مالی خود در سه ماهه دوم سال 2016 پرداخته است. در این گزارش، از جبران ضرر 132ملیون دلاری بخش موبایل، توسط فروش های قدرتمند لوازم خانگی و تلویزیون خبر داد. سود ال جی در سال گذشته و در همین بازه  زمانی  140 درصد رشد داشته است.

همچنین واحد موبایل ال‌جی در فصل قبل ضرر ۱۷۰ میلیون دلاری را متحمل شد است، با وجود معرفی گوشی جدید G5 برخلاف تصور مدیران  و با وجود افزایش درآمد 12 درصدی باز پاسخگوی ضرر وارده را نکرد و فروش ۱۳.۹ میلیون دستگاه در سه ماه دوم سال ۲۰۱۶ نسبت به فروش ۱۳.۵ میلیون دستگاه در سه ماه اول رشد چندان چشمگیری محسوب نمی‌شود.

همچنین با افزایش هزینه های بازاریابی شرکت ال جی و فروش کندی که گوشی G5 داشته است مدیران این شرکت معتقدند با رونمایی و آغاز فروش گوشی هوشمند v20 که هنوز اسن آن قطعی نیست و عرضه محصولات سری K و X وضعیت خود را در بازار سروسامان دهد.

بخش لوازم خانگی ال‌جی سود ۳۷۳.۲۴ میلیون دلاری را گزارش داده است. بخش تلویزیون‌های این شرکت نیز از سود ۳۰۷ میلیون دلاری از مجموع درآمد ۳.۵۸ میلیارد دلار خبر داده است. این در حالی است که ال‌جی با رشد خوبی در فروش تلویزیون‌های 4K خود روبرو بوده است.

 

 

منبع خبر: زومیت