نشست مدیر کل دفتر روستایی و امور شوراهای استان یزد در پارک علم و فناوری یزد

نشست مدیر کل دفتر روستایی و امور شوراهای استان یزد در پارک علم و فناوری یزد
نشست مدیر کل دفتر روستایی و امور شوراهای استان یزد با شرکت­‌های فناور و دانش­‌بنیان در روز دوشنبه مورخ 94/01/24 در محل سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار گردید.

نشست مدیر کل دفتر روستایی و امور شوراهای استان یزد در پارک علم و فناوری یزد/سورنا

«دکتر احمدرضا فقیه خراسانی» معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، "مهندس مقیمی" مدیر کل دفتر روستایی و امور شوراهای استان یزد و جمعی از مسئولین و شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری در این نشست حضور داشتند.

در آغاز دکتر فقیه خراسانی، ضمن خوش آمدگویی به حضار، به توضیح مختصری از نوع فعالیت شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری پرداختند. ایشان ضمن بیان طرح ها و برنامه های دولت تدبیر و امید برای جوانان و شرکت های دانش بنیان، خبر از اختصاص بودجه300 میلیونی به صندوق نوآوری و شکوفایی در سال 1394 دادند،  در حالی که 20٪  از همین مبلغ بودجه در سال 1393 در راستای اعطای تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان و فناور استفاده شده است.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد به این موضوع اشاره کردند که، پارک علم و فناوری یزد در راستای اهداف و رسالت‌های دولت تدبیر و امید از طرح های نو و بومی حمایت میکند.

در ادامه مهندس مقیمی به معرفی فعالیت ها و حمایت های سازمان روستایی و امور شوراها پرداختند. ایشان ضمن بیان پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری و صنعتی روستاها و دهیاری های یزد، زمینه را برای همکاری و تعامل سازنده مساعد دیدند. پس از آن نمایندگان برخی از شرکت های حاضر در جلسه بویژه نمایندگان مرکز توسعه و انتقال فناوری سورنا به معرفی خود و فعالیت های خود پرداختند.

در پایان مدیر کل روستایی و امور شوراهای استان یزد از علاقمندان در این زمینه دعوت به عمل آوردند تا نیازهای لازم را در راستای توسعه و آبادانی روستاها ارزیابی کنند و متناسب با آن، نیازها طرح های خود را ارائه دهند. لازم به ذکر است که ایشان در ادامه ی صحبت های خود به سود مشارکت 6 الی 12 درصدی اشاره فرمودند که با توجه به نیاز های شهرستان ها تایید شده و اختصاص پیدا خواهد کرد.