مرکز فناوری plug and play

مرکز فناوری plug and play


مرکز فناوری plug and play که توسط سعید عمیدی تاسیس شد یک شتاب دهنده کسب و کار است که در پرورش شرکت ­های نوپای فناوری تخصص دارد. مکان جغرافیایی دفتر مرکزی آن در سانیویل قرار دارد. شبکه جهانی plug and play شامل بیش از 300 استارتاپ فناوری و بیش از 180 سرمایه گذار و مجموعه ای از شرکای دانشگاهی و شرکتی است. با داشتن شبکه صنعتی و آموزشی منحصر به فرد و برنامه ­های ادغام و اکتساب، plug and play هرچیزی را که یک شرکت نوپای فناوری برای سازماندهی، ارتباط و رشد نیاز دارد، در اختیار دارند.

مرکز فناوری plug and play /سورنا

plug and play چه کاری انجام می دهد؟

plug and play تاثیرات مثبت و شتاب­دهنده­ ای بر

  • کارآفرینان

  • سرمایه­ گذارن خطرپذیر

  • شرکت ­ها

  • دانشگاه ­ها

  • دولت­ ها

دارد.

تاریخچهPlug and Play Tech Center

نزدیک به سه دهه است که مدیریت Plug and Play نقش مستقیم و مهمی در شروع بیش از 50 سرمایه ­گذاری موفق در دره سیلیکون و سرتاسر جهان ایفا کرده است. در طی این سال­ ها، این شرکت شبکه ای در کلاس جهانی کارآفرینان، سرمایه­ گذاران استراتژیک و رهبران صنایع ایجاد کرده است که فعالانه به­ عنوان پرتفوی شرکا و مشاوران با این شرکت همکاری می کنند. Plug and Play با کارآفرینان همکاری می­ کند و از منابع شبکه­ سازی قوی­ اش برای ایجاد شرکت­ های موفق استفاده می­ کند. همراه با شرکای کارآفرین، مشاوران و شبکه استراتژیک، این شرکت به منابع و زیرساخت­ هایی که برای ایجاد سازمان­ هایی که به­ سرعت رشد کنند و سودده باشند ضروری است، دسترسی دارد. کل تیم و شبکه این شرکت به موفقیت هر سرمایه­ گذاری متعهد است.

مرکز فناوری plug and play /سورنا

مراحل رشد Plug and Play Tech Center

در سال 1996 :

·         خانه logitech و Google

·         سرمایه گذاری روی شرکت های نوپا در مرحله اول ایجا د شرکت

در  سال 2006:

·         تاسیس مرکز فناوری پلاگ اند پلی

در سال 2007:

·         شروع برنامه های دانشگاه

·         شروع شراکت در سرمایه گذاری خطرپذیر

در سال 2008:

·         شروع برنامه های شتابدهی و ایجاد غرفه های بین المللی

·         شروع شراکت با شرکت های بزرگ

در سال 2010:

·         توسعه بین المللی به اروپا، آسیا و خاورمیانه

·         سرمایه گذاری بر روی 10 شرکت نوپا در هر سال

برنامه شتاب­دهی شرکت­های نوپا توسط Plug and Play

برنامه شتاب­ دهی Plug and Play شامل یک دوره سه ماهه غوطه ­وری در اکوسیستم سلیکون ولی است و طراحی شده است تا شرکت ­های نوپای با تکنولوژی بالا را قادر سازد تا توسعه کسب ­وکار، جذب سرمایه و سایر فرصت­ های همکاری استراتژیک مورد نیازشان را جستجو کنند.

شرکت ­های نوپا با شبکه عظیم Plug and Play روبه ­رو می­ شوند، شبکه­ ای از شرکای شرکتی، تکنولوژیکی و سرمایه­ گذار و همچنین ناظران و مشاوران. بیش از 100 شرکت نوپا سالانه در برنامه­ های Plug and Play که در محوطه اصلی این شرکت در سانیویل کالیفرنیا، انجام می­ گیرد، شرکت می­ کنند.

برنامه­ های شتاب­دهنده شرکت­های نوپا شامل:

دانشگاه Plug and Play :

در طی هفته اول برنامه، شرکت ­های نوپا در یک کارگاه 3 روزه  شرکت می­ کنند تا کارآفرینان را با اکوسیستم سیلیکون ولی و محیط کسب­ وکار آشنا کنند:

·        مروری بر سیلیکون ولی

·        قانون، مالیات و حسابداری

·        ورود به بازار- جمع ­آوری کمک مالی

·        توسعه کسب­ وکار

شتابدهنده Plug and Play:

در طی برنامه سه ماهه، شرکت­ های نوپا به منابع و شبکه­ های استراتژیک زیر دسترسی خواهند داشت:

·        شرکای شرکتی

·        شرکای سرمایه­ گذار

·        شرکای تکنولوژیک

·        ناظران و مشاوران

عضویت Plug and Play:

در طی برنامه سه ماهه، شرکت­ های نوپا عضویت پایه Plug and Play را به دست می­ آورند که شامل موارد زیر می­ باشد:

·        فضای دفتری با خدمات کامل

·        رویدادهای انجمن

·        رویدادهای شرکا

·        همکاران خدماتی

·        خدمات دیگر

Plug and Play EXPO 

Plug and Play سالانه تعدادی رویداد مهم برگزار می ­کند که شامل نمایش کارهای سه ماهه ما یا سایر رویدادهای متمرکز بر صنعت  می­ باشد. شرکت­ های نوپا این فرصت را دارند که در یکی از این رویدادها شرکت کنند.

صلاحیت­ها:

شرکت­ های نوپا می­ توانند از طریق کانال­ های متفاوتی مانند عضویت بین­ المللی و غیره در برنامه شتاب دهی شرکت­ های نوپای Plug and Play پذیرفته شوند.

مرکز فناوری plug and play/سورنا

شرکا

مرکز فناوری Plug and Play "سیلیکون ولی در یک بسته " را تقدیم می­ کند. ما کارآفرینان، دانشجویان، شرکت ­ها، دانشگاه ­ها، دولت ­ها، سرمایه ­گذاران و سایر بازیگران عمده در سیلیکون ولی را کنار هم می­ آوریم.

شرکای شرکتی

شرکت ­های توسعه دهنده کسب­ و کار و سرمایه­ گذاری استراتژیک

شرکت­ های بزرگ، کانال­ های مشتری­شان به­ خوبی ایجاد شده و درک قوی ­ای از بازاری که در آن فعالیت می­ کنند دارند. Plug and Play به­ طور منظم کار می­ کند تا از طریق رویدادهای EXPO یا جلسات خصوصی ارزیابی انتخاب شرکت­ های نوپا، شرکت ­های نوپا را با شرکت­ های بزرگ جفت کند.

شرکای شرکتی تکنولوژیکی

Microsoft Bizspark ،  Alcatel-Lucentو Sprint تنها تعدادی از پارتنرهای استراتژیک تکنولوژیکی Plug and Play هستند که برای سرعت بخشیدن به حرکت شرکت­ های نوپا به بازار، پلت فرم و خدمات دارند. Plug and Play به همراه شرکای شرکتی­ اش در دفتر مرکزی آن در سیلیکون ولی، به ­طور منظم میزبان رویدادهای توسعه ­دهنده متعدد می ­باشد.

شرکای دانشگاهی

مرکز فناوری Plug and Play روابطی را با دانشگاه­ های ملی و بین ­المللی تاپ برقرار کرده است. امروزه ما ارتباطات قوی ای با دانشگاه­ هایی مانند هاروارد، استنفورد، ام آی تی، کمبریج و ... برقرار کرده ­اند. هدف  این است که دانشجویانی را پرورش دهند که کارآفرین باشند و به آنها انگیزه داده و تشویق کنند که ریسک کنند و کسب­ وکار خودشان را راه­ اندازی کنند. بعد از اینکه کسب­ وکار ریسکی­ شان را راه­ اندازی کردند، شبکه عظیم ما شانس موفقیت آن­ها را 2 تا 3 برابر بیشتر خواهد کرد.

شرکای سرمایه­ گذار

مرکز فناوری Plug and Play با شرکت­ های سرمایه­ گذار رده بالا مانند Norwest Venture Partners، Draper Fisher Jurvetson، Sequoia Capital، Menlo Ventures، Battery V Foundation Capital و Accel Partners شراکت دارد.

شرکای بین­ المللی

Plug and Play بین­ المللی، شراکت پایایی را با نمایندگان دولتی، سازمان ­های خصوصی، انکوباتورهای فناوری و دانشگاه­ ها سرتاسر دنیا برقرار کرده است تا به شرکت­ های نوپای با تکنولوژی بالا در دره سلیکون منبع ­دهی کند و به کسب­ وکار آن­ها شتاب بخشد.

مرکز فناوری plug and play /سورنا