مرکز رشد شتابدهنده techstars

مرکز رشد شتابدهنده techstars


 

تک استارز  یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین شتاب‌دهنده‌ها که در سال ۲۰۰۶ در کلورادو توسط دیوید کوهن، براد فلد، دیوید براون، و جارد پلیس راه‌اندازی شده است.  

این استارتاپ دارای برنامه 13 هفته‌ای برای مربیگری و مشاوره در بولدر، نیویورک، بوستون، سیاتل، سن آنتونیو، آستین، شیکاگو و لندن  می باشد.این شتاب‌دهنده، به عنوان یکی از بهترین شتاب‌دهنده های راه‌اندازی شده در جهان شناخته می شود. کمتر از 1 درصد از شرکت‌هایی که به TechStars رجوع می‌کنند پذیرفته می‌شوند. از اواسط سال 2015 این شتاب‌دهنده، 526 شرکت را به برنامه خود را پذیرفته است. در مجموع، ارزش این شرکت‌ها بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون دلار مطرح شده است. مربیان برنامه عبارت‌اند از چهار مدیرعامل شرکت دنیس کراولی، مدیرعامل شرکت وبلاگ دیوید کارپ، و فرد ویلسون است.

Techstars اولین برنامه خود را در سال 2007 با ده شرکت برگزار کرد. از لحاظ امتیاز، از ده، امتیاز دو را به دست آورد و در همان سال، سه خروجی مثبت در سال 2012 به دست آمد در ژانویه 2011، این شتاب‌دهنده در شبکه جهانی، در ارتباط با کشورها، در  22 برنامه بین‌المللی مشارکت کرده است.

حمایت های تک استارز از شرکت های پذیرفته شده، به این صورت است که در ازای پذیرش هر یک از شرکت ها، ٪6 سهام عادی، دریافت می‌کند و خدماتی زیر را ارائه می‌دهد:

  • دسترسی به منابع Techstars برای ادامه فرایند کسب‌وکار

  • اختصاص 90 روز مربیگری برای آن شرکت که این مربیگری از صدها نفر از بهترین کارآفرینان در جهان است.

  • دسترسی به شبکه Techstars بیش از 5،000 بنیان‌گذاران، فارغ‌التحصیلان و مربیان

  • دسترسی به 400 قدرت پردازش گر به ارزش بیش از 1میلیون دلار

  • فضای اداری به مدت 3 ماه

شرکت‌های پذیرفته‌ شده، در یک برنامه سه ماهه، شرکت می‌کنند و توسط بنیان‌گذاران، کسب‌وکار خود را تحت هدایت مربیان  تک استارز قرار داده و ملاقات هایی با  سرمایه‌گذاران بالقوه از طریق شبکه Techstars خواهند داشت.

برخی از مشهورترین شرکت های پذیرفته شده در این استارتاپ :  Foursquare، tumblr، HubSpot.