مرکز رشد شتابدهنده mucker lab

مرکز رشد شتابدهنده mucker lab


  MuckerLab نام خود را از يک آرزوي توماس اديسون گرفته است. اديسون تمايل داشت محلي درست کند که مجموعه اي از بهترين کارآفرينان و تکنسين در کنار هم براي ساخت يک محصول کار کنند. MuckerLab در لس­ آنجلس قرار دارد و ۲۰۰ مربي به شرکت هاي حاضر در برنامه هاي آن مشاوره ارائه مي دهند. با اين حال خدمات MuckerLab  تنها منحصر به شرکت هاي نوپا نيست، بلکه شرکت هايي که هم اکنون در حال کار در بازار هستند هم مي توانند براي تجديد نظر در استراتژي و مدل تجاري خود از خدمات MuckerLab بهره ببرند.

MuckerLab شتاب‌دهنده‌ای است که رسالت خود را کمک به کارآفرینان جوان جهت معرفی محصول خود به بازار، پیدا کردن مشتری مناسب، تدوین مدل کسب‌وکار صحیح، کسب درآمد و گسترش شبکه ارتباطی، می‌داند.

 شبکه منتورهای MuckerLab متشکل از 200 نفر از کارمندان سابق شرکت‌های بزرگ در کسب‌وکارهای مختلف فناورانه مانند گوگل، ای بی و همچنین متخصصان سرمایه‌گذاری است.  این شتاب‌دهنده به‌صورت میانگین بین 6 تا 10 استارت‌آپ را هرسال جذب می‌کند. زمان حضور این استارت‌آپها در MuckerLab بین 3 تا 18 ماه با توجه به نیاز آن‌ها به مشاوره و جذب سرمایه، است.

مدل برنامه

کارآفرینان برای پذیرش در این شتاب‌دهنده باید فرم معرفی طرح خود را در وب‌سایت MuckerLab پرکرده و پس از گرفت تأییدیه طرح توسط کارشناسان MuckerLab کار خود را آغاز کنند. MuckerLab همچنین با آنجل پد همکاری داشته و برخی از گروه‌های منتخب خود را از بین طرح‌های منتخب در برنامه پذیرش آنجل پد انتخاب می‌کند. این شتاب‌دهنده به ازای هر 6 تا 8 درصد از سهام شرکت، مبلغ 21.000 دلار سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد.

حوزه‌ی فعالیت

حوزه کاری این شتاب‌دهنده شامل تجارت الکترونیک، مدیا، موبایل، نرم‌افزار، ذخیره‌سازی و پردازش ابری و ... است. 

معیارهای ارزیابی طرح

ضوابط پذیرش در این شتاب‌دهنده تنها مدل کسب‌وکار یا ارائه جذاب نیست. کارشناسان MuckerLab باید قانع شوند که طرح ارائه‌شده برای مشتری ارزش‌افزوده خلق کرده و می‌تواند در بازار رقابتی ایالات‌متحده نیاز مشتری را برطرف کند. این شتاب‌دهنده زیرمجموعه آنجل‌پد بوده و به‌جز تفاوت‌های ذکرشده مابقی موارد مشابه شتاب‌دهنده مادر است. 

 MuckerLab بسيار مورد علاقه شرکت هاي سرمايه گذاري هم هست به طوري که روي خود آن تاکنون ۲۰۰ ميليون دلار از سوي برخي از مشهورترين شرکت هاي سرمايه گذاري مانند اندرسون هورويتز، Bullpen Capital، First Round Capital Kleiner Perkins  سرمايه گذاري صورت گرفته است.