نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مایکروسافت نمونه موفق سرمایه گذاری موفق

مایکروسافت نمونه موفق سرمایه گذاری موفق


سرمایه گذاری خطرپذیر/سورنا

 در تاریخ ۴ آوریل ۱۹۷۵، شرکت مایکروسافت با مدیر عاملی بیل گیتس تأسیس شد. در آگوست ۱۹۷۷، مایکروسافت با مجله اسکی در ژاپن توافق کرد و در نتیجه اولین دفتر بین‌المللی خود را در ژاپن تأسیس کرد. مایکروسافت در ژانویه ۱۹۷۹، به یک مرکز جدید در واشنگتن در ایالت متحده آمریکا نقل مکان کرد.

مایکروسافت با سیستم عامل خود در سال ۱۹۸۰ یعنی زنیکس ، وارد بازار کار سیستم عامل شد. سپس مایکروسافت سیستم عامل MS-DOS را تولید کرد. سرانجام مایکروسافت در مذاکرات با تحقیقات دیجیتال شکست خورد و در نوامبر ۱۹۸۰ سیستم عامل جدیدی با نام CP/M تولید کرد که در آینده در کامپیوترهای شخصی مورد استفاده قرار گرفت. 

بنیان گذار مایکروسافت/سورنا

شرکت مایکروسافت بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری دنیا دارای فروشی بیش از دهها میلیارد دلار و حدود ۶۰,۰۰۰ کارمند در بیش از ۹۰ کشور است. پایگاه اصلی مایکروسافت در ردموند در ایالت واشنگتن آمریکا واقع شده استمایکروسافت در زمینه تولید، صدور مجوز، و ارائه خدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فعالیت‌های گسترده‌ای دارد. معروف‌ترین محصولات این شرکت سیستم عامل ویندوز و مایکروسافت آفیس هستند که هر دو به موفقیت گسترده‌ای در میان کاربران رایانه دست یافتند. از دیگر محصولات این شرکت می‌‌توان به کنسول بازی Xbox اشاره کرد.

مایکروسافت با درآمدهای بسیارش ۲۱۰ شرکت را خرید و هم چنین یک بخش چاپ و نشر به نام مایکروسافت پرس تولید کرده است. شرکت، سهام خود را وارد بورس کرد، که با افزایش ارزش سهام، چهار نفر، میلیاردر و حدود ۱۲٬۰۰۰ نفر از کارکنان مایکروسافت، میلیونر شدند.

سرمایه گذاری خطرپذیر/سورنا