عرصه تولید نباید عرصه فعالیت شرکت های فناور باشد

عرصه تولید نباید عرصه فعالیت شرکت های فناور باشدنشست موسسات فناور منتخب مستقر در پارک یزد با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد، 14 بهمن 94 در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.
در این نشست هیئت رئیسه پارک یزد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد و جمعی از شرکت های منتخب مستقر در پارک حضور داشتند.
حمیدرضا نصیری زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در این نشست با اشاره به اینکه ورود شرکت های فناور به حوزه تولید می تواند آنها را از نوآوری و تولید تکنولوژی دور سازد گفت: توسعه کشور در گرو تولید و فروش تکنولوژی است و تولید تکنولوژی یقینا در میان شرکت های مستقر در پارک ها باید اتفاق بیفتد.داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به اینکه ایدآل کار پارکها باید تولید و فروش تکنولوژی باشد اظهار داشت: عرصه تولید نباید عرصه فعالیت شرکت های فناور باشد بلکه عرصه فعالیت آنها تولید و فروش فناوری است.

وی همچنین با تصریح بر مشکلاتی که در خصوص بازار تکنولوژی و مالکیت فکری وجود دارد گفت: در حوزه فناوری اطلاعات و زیست فناوری به سبب کوتاه بودن زنجیره فناوری تا محصول شاید شرکت ها بتوانند هم زمان با تولید فناوری، تولید محصول هم داشته باشند اما در بسیاری از فناوری ها ورود شرکت فناور به عرصه تولید موجب می شود از سویی فرصت تولید فناوری جدید را از دست بدهد و از سویی در عرصه تولید با توجه به عدم وجود تجربه و سرمایه کافی از رقبا جا بماند.
مجتبی حسینی پور، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد نیز با اشاره به نگاه جدید این سازمان اظهار داشت: توسعه مدیریت منابع انسانی و تحول نظام اداری و سرمایه انسانی از جمله مواردی است که تحقق آن کمک موسسات فناور را می طلبد.

نشست موسسات فناور/سورنا

نشست موسسات فناور/سورنا