نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

راکملت نمونه ناموفق سرمایه گذاری خطرپذیر

راکملت نمونه ناموفق سرمایه گذاری خطرپذیر


سرمایه گذاری خطرپذیر/سورنا

 مرورگر اجتماعی راکملت در 7  نوامبر 2010 توسط تیم هاوز و اریک ویشریکا براساس پروژه گوگل کروم طراحی شد، مرورگری اجتماعی که با در اختیار گذاشتن ابزارهای اشتراک‌گذاری یکپارچه،عملیات به اشتراک‌گذاری محتوا را برای کاربران شبکه های اجتماعی به ساده‌ترین شکل ممکن فراهم می کند برای ایجاد یک مرورگر مناسب سلیقه کاربران امروزی اینترنت که زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی صرف می کنند. برای این دسته از کاربران چنین مرورگری بسیار جذاب خواهد بود تا بصورت یکپارچه بتوانند در شبکه‌های اجتماعی به فعالیت بپردازند.راک‌ملت  کاربران را از نصب ابزارها و افزونه‌های مختلف در مرورگرهایشان بی نیاز می کند.

بنیان گذاران راکملت/سورنا

شرکت سازنده این مرورگر به نام RockMelt ازحمایت سرمایه گذارانی مانند مارک اندریسن طراح مرورگر نت اسکیپ در دهه 90 برخوردار بود. ویلیام کمپل فرد دیگری بود که در این زمینه سرمایه گذاری کرد . وی نیز مسئولیت های متعددی را در شرکت هایی مانند Intuit و اپل بر عهده داشته است. در مجموع مرورگر RockMelt با سرمایه گذاری دهها میلیون دلاری راه درازی را تا جلب نظر کاربران پیش رو دارد.

سرمایه گذاری خطرپذیر/سورنا

بررسی عملکرد و دلایل موفق نبودن این پروژه  

1 )  مرورگر راک‌ملت دو نوار کناری در سمت چپ و راست دارد. درسمت راست سرویس‌ها قرار گرفته‌اند و در سمت چپ نیز لیست دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی قرار دارد.قبل از استفاده از مرورگر راک‌ملت شما نیاز به ورود به حسابتان در فیسبوک دارید تا پس از آن بتوانید وارد صفحات وب شوید.پس در نظر داشته باشید که پس از ورود به حساب،تمامی اطلاعات از قبیل صفحات اینترنتی که مرور می کنید و جستجوهایی که انجام می دهید و همچنین چیزهایی که به اشتراک می گذارید  همه و همه به نوعی تحت نظر فیسبوک قرار دارد و می توان با جمع‌آوری این اطلاعات در ظرف مدت کوتاهی تمامی علایق یک کاربر را شناسایی کرد و همین می تواند آغازی باشد برای رهنمون شدن شما به سمت جهنمی از تبلیغات مدرن که بر اساس علاقمندی شما تدارک دیده شده است!

2 ) ادعا می شود راک ملت از رایانش ابری برای ذخیره‌سازی اطلاعات شما استفاده می کند.پردازشی که هنوز امنیت در آن از بحث‌برانگیز‌ترین مسائل روز و از چالش‌های بزرگ فناوری اطلاعات در آینده پیش رو است.

3 ) آسیب به قدرت تمرکز و افت کارایی : ادغام شبکه‌های اجتماعی در داخل مرورگر و در دم دست بودن دوستان در هر لحظه و پایش لحظه به لحظه فعالیت‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی م یتواند به دفعات باعث حواس‌پرتی کاربر از موضوع اصلی شده و او را درگیر فعالیت‌های جانبی کند.به این ترتیب در دراز مدت از قدرت تمرکز کاربر کاسته شده و باعث بروز سطحی نگری در افراد می شود.

راکملت/سورنا