برگزاری ششمین نشست فن بازارهای منطقه ای به میزبانی فن بازار منطقه ای استان کرمان اردیبهشت 95

 

ششمين نشست سراسري فن‌بازارهاي منطقه‌اي طي روزهاي 29و30 ارديبهشت 95، به منظور بررسي آخرين فعاليت‌هاي فن‌بازارها و هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر به میزبانی فن بازار منطقه­‌ای استان كرمان برگزار شد.

در اين نشست مركز فن‌بازار ملي ايران، سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و همچنين 14 فن‌بازار منطقه‌اي از استان‌های آذربايجان شرقي، اصفهان، خراسان رضوي، خوزستان، سمنان، فارس، قم، كرمان، كرمانشاه، لرستان، مركزي، هرمزگان، همدان و يزد حضور داشتند.

طي این رویداد آخرين وضعيت فن‌بازارهاي كشور بررسی شد و همچنين عملکرد آنها بر اساس برنامه مصوب سال 94 ارزیابی و چالش‌هاي پيش‌روي بازار فناوري كشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

بخش عمده‌اي از اين نشست به ارائه گزارش عملكرد و اقدامات فن‌بازارهاي منطقه‌اي شامل كمك به تجاري‌سازي فناوري و محصولات فناورانه، بازاريابي و فروش محصولات فناورانه با استفاده از تسهيلات ليزينگ محصولات دانش‌بنيان، برگزاري تورهاي فناوري و نشست‌هاي تبادل فناوري با هدف انتقال فناوري، تسهيل ورود اختراعات به بازاردارايي فكري، تكميل بانك اطلاعات فناورانه‌ استان، شناسايي و تامين نيازهاي فناوري استان، تسهيل صادرات محصولات فناورانه، برگزاري دوره‌هاي آموزشي در حوزه‌هاي فناورانه كشور و مشاركت در نمايشگاه‌­ها و جشنواره‌هاي ملي و منطقه‌اي اختصاص داشت.

همچنین در این نشست، موضوعاتی از قبیل فستیوال بازار دارایی فکری در حوزه تجهيزات پزشكي، مشارکت فن بازارهای منطقه‌ای در نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2016) و ... از سوی فن بازار ملی ایران مطرح شد.

در این نشست آقای علومی مدیر عامل شرکت سورنا به عنوان کارگزار فن بازار منطقه ای استان یزد به همراه آقای نیک سیرت به نمایندگی از پارک علم و فناوری یزد نیز حضور داشتند و به ارائه اولین گزارش فعالیت خود پرداختند. فن بازار منطقه ای استان یزد به عنوان سیزدهمین فن بازار منطقه ای کشور شناخته می شود.

مركز فن‌بازار ملي ايران با ابلاغيه شوراي عالي انقلاب فرهنگي به معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري وظيفه ساماندهي فن‌بازارهاي عمومي و ایجاد فن­‌بازارهای تخصصي در حوزه‌هاي اولويت‌دار كشور را به عهده دارد و تاکنون 14 فن بازار منطقه ای در 14 استان بزرگ صنعتی کشور ایجاد شده و نشست‌های سراسری فن‌بازارها بصورت دوره‌ای و در راستای همکاری و هم افزایی بین ایشان برگزار می‌شود.