نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آپارات نمونه موفق ایرانی

آپارات نمونه موفق ایرانی


آپارات/سورنا

آپارات یکی از سرویس‌های اشتراک گذاری ویدئو در ایران است که در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ به طور آزمایشی و دو ماه بعد یعنی در ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ به طور رسمی آغاز به کار کرداین وبگاه همراه با وبگاه‌های کلوب و میهن‌بلاگ توسط موسسه توسعه تجارت الکترونیک صبا راه‌اندازی شده‌است و مدیریت آنها بر عهده محمدجواد شکوری‌مقدم می‌باشد.

بنیان گذار آپارات/سورنا

این سایت برای دسترسی راحت‌تر به ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده آنها را در گروه‌های مختلف از قبیل شخصی، طنز، آموزشی، تفریحی و ... نگهداری می‌کند تا دسترسی به ویدئوهای مورد نظر راحت‌تر باشداین وبگاه در سال ۹۲ از سوی جشنواره وب ایران در بخش چندرسانه‌ای برخط، به انتخاب کارشناسان برگزیده شد و در سال ۹۰ نیز به عنوان بهترین وبگاه فیلم برگزیده شد.

آپارات/سورنا

شرکت آپارات  در ۱۰ سال پیش و با سه نفر آغاز به کار کرد و اکنون ۶۵ کارمند دارد. هر روز ۵ میلیون ویدئو در آپارات مشاهده می شود و ماهانه ۱۵۰ میلیون بازدید کننده دارد. اخیراً آپارات سرویس جدیدی به نام فیلیمو (Filimo) معرفی کرده که نسخه ایرانی نت فلیکس(Netflix) می باشد که در حال حاضر رایگان است. گزارش مجله اکونومیست در سال ۲۰۱۴ وب‌گاه آپارات را  از نظر ارزش مالی معادل ۳۰ میلیون دلار برآورد کرد و در ایران به عنوان دومین شرکت اینترنتی از نظر سرمایه محسوب می‌گردد.