امن ترین کشورهای جهان

امن ترین کشورهای جهان


این روزها، کشورهای بسیاری با انواع و اقسام جرم و جنایت دست و پنجه نرم می‌کنند و انسان‌های زیادی طی وقوع این جرائم، جان خود را از دست می‌دهند.

برخی از کشورهای جهان، بیشترین میزان وقوع جرم را دارند. در مقابل، کشورهایی نیز وجود دارند که میزان فعالیت‌های مجرمانه‌ی آن‌ها بسیار اندک و ناچیز است. البته، تعداد کشورهایی که در آن‌ها جرائم کمتری صورت می‌گیرد، بسیار محدود است. شهروندان این کشورها، معمولا بدون مشکل و بدون ترس از رویارویی با مجرمان، به زندگی خود ادامه می‌دهند. در ادامه با ۱۰ کشور جهان که کمترین میزان جرم و جنایت را دارند، آشنا خواهیم شد.

1- سوئیس

سوئیس امن‌ترین کشور جهان است. جرم و جنایت در این کشور وجود ندارد. حتی اگر جرائمی هم در ادارات پلیس سوئیس به ثبت رسند، همگی توسط خارجی‌هایی که به این کشور آمده‌اند، به انجام رسیده است. مردم این کشور همواره در صلح و آرامش زندگی می‌کنند. نظام امنیتی و نیروی پلیس سوئیس بسیار قدرتمند است. در سوئیس، به ازای هر صد هزار شهروند، ۲۱۶ افسر پلیس وجود دارد. میزان بسیار پایین وقوع جرم و امنیت بالای سوئیس، این کشور را به مکانی ایده‌آل برای گذران تعطیلات تبدیل می‌کند.

2- سنگاپور

سنگاپور امن‌ترین کشور آسیا و دومین کشور امن جهان محسوب می‌شود. نرخ وقوع قتل در این کشور زیبا، تنها ۰٫۳ نفر به ازای صد هزار نفر است. میزان وقوع جرائمی مانند دزدی و سرقت نیز در سنگاپور نزدیک به صفر است. این موضوع به دلیل نظم و قانون سفت و سختی است که بر این کشور حاکم است. پلیس این کشور قادر است تمامی جرائم ریز و درشت آن را کنترل کند. از آنجایی که حکم اعدام در قانون سنگاپور وجود دارد، مردم از ارتکاب جرائم سنگین هراس دارند.

 3- هنگ کنگ