اعطای تسهیلات 420 میلیارد ریالی لیزینگ به شرکت‌های دانش بنیان

اعطای تسهیلات 420 میلیارد ریالی لیزینگ به شرکت‌های دانش بنیان


مدیر توسعه بازار صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی تاکنون 114 مصوبه در حوزه لیزینگ داشته که بر اساس آن 420 میلیارد ریال به خریداران محصولات دانش بنیان ارائه شده است.

مهندس مهرداد امانی در نشست صندوق نوآوری و شکوفایی با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تجهیزات پزشکی با ارائه گزارشی به معرفی خدمات تسیهل در صدور ضمانت نامه و خدمات لیزینگ صندوق نوآور و شکوفایی پرداخت و افزود: هدف این تسهیلات توسعه بازار است و مشمول محصولات سرمایه‌ای و واسطه‌ای (محصولاتی که در فرآیند تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند) می‌شود.

وی میزان تسهیلات لیزینگ را حداکثر به میزان 70 درصد ارزش کارشناسی شده محصول دانست و ادامه داد: حداقل تسهیلات 200 میلیون ریال و حداکثر 50 میلیارد ریال برای هر فروشنده در نظر گرفته شده است ضمن آن که دوره بازگشت با احتساب دوره تنفس حداکثر 36 ماه خواهد بود.

امانی، نرخ سود تسهیلات لیزینگ را تا سقف 5 میلیارد ریال 9 درصد در سال و از 5 تا 50 میلیارد ریال را 11 درصد در سال دانست و ادامه داد: زمان معرفی مشتری تا اعطای تسهیلات لیزینگ 2 ماه خواهد بود.

به گفته وی، صندوق نوآوری و شکوفایی تاکنون 114 مصوبه در حوزه لیزینگ داشته که بر اساس آن 420 میلیارد ریال به خریداران محصولات دانش بنیان ارائه شده است.

مدیر توسعه بازار صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که در حال حاضر 20 طرح در دست ارزیابی برای اعطای لیزینگ است، خاطرنشان کرد: بهره برداری همزمان از انواع تسهیلات اعطایی و سایر خدمات تعهدی صندوق با تسهیلات لیزینگ به شرط موجود بودن کالا در انبار فروشنده بلامانع خواهد بود.

وی با بیان این که دو بانک آماده ارائه تسهیلات با نرخ 18 درصد به شرکت‌های دانش بنیان هستند، اظهار کرد: تاکنون بانک‌های سینا، آینده، ملی، صادرات و پارسیان ضمانت‌ نامه‌های صندوق نوآوری را پذیرفته‌اند.

 

منبع خبر: ایسنا