نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ارتباطات

ارتباطات


 

ارتباطات

ارتباطات موثر به دو دليل براي مديران حائز اهميت است. اولا، ارتباطات فرايندي است كه مديران با استفاده از آن وظايف برنامه ­ريزي، سازماندهي، رهبري، هماهنگي و كنترل را به انجام مي ­رسانند. ثانيا، ارتباطات فعاليتي است كه مديران بخش اعظم وقت خود را به آن تخصيص مي‌­دهند. فرايند ارتباطات به مديران امكان مي ­دهد كه مسئوليت‌­هاي خود را ايفا كنند. لذا اطلاعات بايد به نحوي در اختيار مديران قرار گيرد كه مبنايي براي برنامه ­ريزي باشد. همچنين برنامه­ ها بايد به طريقي به ديگران منتقل شوند كه اجراي آن­ ها ميسر شود. سازماندهي مستلزم برقراري ارتباطات موثر است به گونه­ اي كه زيردستان از هدف­ هاي سازمان و نقش هاي خودشان مطلع شوند. رهبري نيز بدون وجود مجاري ارتباطي كارآمد به طور موفقيت آميز انجام نمي‌­گيرد. ارتباطات شفاهي، كتبي و استفاده از كامپيوتر وسايلي هستند كه در اعمال كنترل نقش دارند.

  ارتباطات/سورنا

به اين ترتيب مديران وظايف خود را فقط در صورت برقرار كردن ارتباطات موثر مي­ توانند انجام دهند و لذا، ارتباطات اساس كار مديريت را تشكيل مي ­دهد. همچنين از طريق ارتباطات مديران با محيط خارج نيز ارتباط برقرار مي­ كنند كه اين موضوع هر سازماني را تبديل به سيستمي باز مي ­كند كه با محيط خارج خود تعامل دارد.
نوع فناوری ­های ارتباطی مورد استفاده در سازمان، رویکردهای کسب و کار را تحت تاثیر قرار می ­دهد. استفاده از ابزارهای ارتباطی نوین، باعث شده است که در هر زمان اشخاص در هر مکانی فراتر از مکان فیزیکی، جهت اخذ تصمیمات مهم قادر به اشتراک اطلاعات باشند و یا بدون هیچگونه محدودیت جغرافیایی قادر به برگزاری جلسات اضطراری در سازمان باشند.

به کارگیری سیستم‌های ارتباطی نوین به ویژه برای صاحبان کسب و کار و مدیران، از دو جهت حائز اهمیت است:

1.       کسب مزیت رقابتی در بین رقبا

2.       افزایش آگاهی نسبت به رویدادهای محیطی

در عصری که فناوری­ های متنوع و متعدد ارتباطات و اطلاعات، عرصه ­های گوناگون اجتماعی ما را درمی ­نوردد، افزون بر ضرورت شناخت و به کارگیری فناوری­، تجهیز سازمان­ ها به امکانات مورد نیاز، ضرورتی غیر قابل انکار است که غفلت از آن آثار نامطلوبی برجای خواهد گذاشت.
یکی از دغدغه­ های اصلی مدیران آگاه در خصوص بکارگیری فناوری­ های ارتباطی نوین، بحث تمایل کارکنان سازمان جهت استفاده از این ابزارها می­ باشد. مرکز توسعه و انتقال فناوری سورنا در جهت رفع این دغدغه­ ها، تجهیزاتی را به شما ارائه می­ دهد که در عین ایجاد رغبت در بین کارکنان سازمان، سهولت استفاده از این امکانات را به ارمغان می­‌آورد.